Prawie miesiąc za nami - uwagi i pomysły.

Sugestie dotyczące serwera
Thilidric

Prawie miesiąc za nami - uwagi i pomysły.

Post autor: Thilidric » czwartek 27 cze 2019, 06:37

Witam.

Postanowilem rozpisac swoje i innych osob uwagi wymagajace przynajmniej przyjrzenia sie im przez GMT. Nie owijajac w bawelne, lista ponizej:

- STUN BOWA: mysle ze wiele osob blednie do tego podchodzi, to nie jest ogolny stun bowa ale mocna efektywnosc hitting prop, nawet mobow, mimo wszystko skupilbym sie glownie nad bowami, temat zostal pociagniety w tym watku: viewtopic.php?f=16&t=362

- AMP WOJI: o ile na eventach i dla zagranicznych graczy to rzecz normalna to jednak u nas taka ona nie jest, sam zaczalem ampowac woji poddenerowowany faktem "czemu woje odemnie moga biegac na mimie, a przeciwnicy nie", nie wiem kto zaczal pierwszy ampowac ale to nie jest istotne, Aktivv poruszyl temat z ampami w tym watku: viewtopic.php?f=16&t=367, o ile moge sie zgodzic ze osoba bez 112 int nie powinna dostac ampa to mimo wszystko pozwolilbym ampowac na main eventach (held, kruc)

- EXP, PARTY EXP: tutaj od poczatku GMT pisal o jakis smiesznych rate x6/3 gdzie jest to calkowitym klamstwem, a raczej zlym ustawieniem przez programistow i pozniejszym wmawianiem przez nich ze jest tak jak GMT chcial, ewidetnie widac ze do 161 jest jeden rate, a po 161 jest on zmniejszony, nie jest to zle, 161 lvl to postac mega grywalna ale dobrze by bylo nie pisac ze jest inaczej z expem, szkoda wprowadzac ludzi w blad. Party EXP, o ile jest to fajne, bo mozna ludzi poznawac itp, to rodzi to jednak problemy, spiny (afk, kickowanie dla ziomkow itp), a najwazniejsze to zabija solo exp, mysle ze madrze by bylo pojsc w kierunku: 90% tego co teraz mozna w mass pt wyjac, da rade solo wyciagnac, a kazda osoba w pt daje 1.5% wiecej xp, a samo PT nie dzieli expa, nie zmniejsza tego co solo mozna uzyskac

- DROP: czesciej sie widzi i slyszy staty 56+= niz 14-42, troche dziwne to, moze to tez fakt ze nikt nie chwali sie dropami low stat. Sama czestotliwosc itemkow jest ok, nie ma tragedii, mozna sie ubrac to jednak problemem jest fakt ze nie dropia takie ciuchy jak: helm, full helm, scale armor oraz robe. Patrzac na niektore moby to troszke przykro sie robi, jesli wierzyc stronie to Nizie maja gorszy drop niz Frosty, Direboar tez nie zachwycaja swoim rare drop.

- PITY: fajnie ze sa rudki na ib, na pl cos dodane, w d3 nie jest pusto ale biorac caloksztalt, jest slabo z pitami, moje propozycje co do zmian pitow:
-- IB: pomyslalbym o ciasniejszym picie frostow
-- IB: dopracowalbym pit Beholderow
-- IB: ig1 jest smieszne, dajcie tam o wiele wiecej tych IG albo zrobcie go tak ciasnego jak ig2
-- ML: dodajcie dla elvow i aresow pit pod maga (aby w mass pt madzy mieli wiecej do roboty niz zerk itp): hh/troll/drzewka
-- ML: dodajcie np. na mlm wyspie 1 pit hh/troll/drzewka

- STRONA WWW: chaos, amatorka, olewka totalna i dezinformacja, tyle czasu minelo od startu, a wy dalej macie 2 strony www, z niepewnym info o wielu sprawach, a nawet powiem ze blednym info. Jak wy chcecie ludzi sciagac? Pora wylogowac sie, a zabrac sie za robote.

- OBIECYWANE PODNOSZENIE EXPA: czy nie najwyzszy czas juz w koncu podniesc exp raty do 140 lvl?

- BIEDA I NUDA: pora nie pomyslec, a zaczac dzialac nad eventami, urozmaiceniem gry dla Waszych graczy, jesli Farjat nie ma czasu to przycisnijcie go, ze tak nie moze byc, w koncu placicie za jego uslugi

- HERO SET: serwer nie ma 300 ludzi online nonstop, dobrze by bylo pomyslec o obnizeniu wymagan w ekach na hero set, aby ludzie zdarzyli je wbic zanim serwer padnie

- GARDENY: utnijmy tutaj bonusy i exp, ta mapa nie powinna byc atrakcyjna do expa jesli jest ML,IB,D2,D3,TOH3...

- QUESTY: porazka, na calej linii, wiele questow dotyczy mobkow ktorych nie ma na tych mapach, a przeciez ustawienie questow to 1-2h roboty dla 1 osoby max

W skrocie mowiac, udalo sie Wam calkiem przyzwoicie zebrac ludzi majac tragicznie ustawiony i przygotowany serwer. Pora zabrac sie do roboty, a nie slizgac sie na fali ze malo serwerow, a ten jest swierzy, bo znowu obudzicie sie z reka w nocniku jak to bylo przed wipe gdzie jednak stare konta nie zapewnily zywotnosci serwera.

PS. GM2, mam nadzieje ze dotrzymasz slowa ;)

Pozdrawiam, Szklana.

Vartantul

Re: Prawie miesiąc za nami - uwagi i pomysły.

Post autor: Vartantul » czwartek 27 cze 2019, 07:38

Wszystko to wygląda jakby GMT nie byl zainteresowany tym serwerem. Mamy 4 GM'ow z czego tylko 1 wejdzie do gry odpowie na kilka pytan, zrobi donate'y reszta tylko sie zaloguje raz w tygodniu powie ile jest online da 1 muta i znowu offline.
Naprawdę nie macie czasu, zeby zrobic jakis prosty pvp event typu LMS ? Do tego nie potrzebujecie programisty. Ogolnie zastanawia mnie jedno co wy testowaliscie przed postawieniem tego serwera ?

pajac
Kontakt:

Post autor: pajac » czwartek 27 cze 2019, 07:39

Stun bowa. Temat był poruszony stoi post ponad tydzień, trzeba cos z tym zrobić, nie płaczą tylko magowie płaczą tez wojowie. Testowałem dr z 50 dexa bbh 7 crit w plecy nie trafiło pod rząd, a bow trafił każdy hit, no sens zbierania dr.

Jak zakazać ampa to zakazać wszędzie, jak dla mnie nie masz 112 int ktos ci wrzuca ampa to dostajesz pfm albo za karę ds, pfa lub nic.

Co do party kox itd nie mam nic dajcie tylko unlimit sloty albo zwiększcie je bo strasznie dużo kłótni jest o to.

Drop porażka albo leci endu albo 21 albo 70+ nie miałem
Okazji zobaczyć dropa 28 35 itd do 70 a szkoda np te 70 szybko zepsują grę.

Pity zdecydowanie cos dla maga na ml, cieżko o mp set i cieżko magiem koxac cos innego niz w party trolle na mo dały by frajdę dla maga. Frosty powinny byc jak na olympi zeby można było wjechać magami i wojami to bic .

WWW powinno byc aktualizowane newsy screeny jak
Na facebook, i spróbujcie ogarnac stone hb nemesis zeby wam reklamę wstawił w sensie ze serwer online takie i takie ustawienia a dużo tez to da.

Powbijane 180lvl i faktycznie strasznie jest nudno, summon event pod Ch był spoko tylko ograniczyłbym tp
Do Max Hc

Zgadzam sie rownież z podniesieniem expa do 140 dla nowych tak zeby na lajcie można było w dzień des go wbić

Hero set koszt powinien przy tej ilości graczy kosztować co na oryginalnym nemesis

Garden ogólnie za mało mobow trzeba lurowac 10 minut

Jedyny sensowny quest to 500 i 200 mobow na ml reszta bezsenu, quest na 500 mobow ma wiecej contri niz quest na 15 hc powiedzmy. Powinno zostać to zmienione

Miejmy nadzieje ze jakiś gm odpisze ;)
helbreathportal.com :) 5/10/2019 19:00 UTC+

Awatar użytkownika
Cytryna84

Post autor: Cytryna84 » czwartek 27 cze 2019, 08:14

Stun Bowa: Nie mam jeszcze zdania na ten temat aczkolwiek stare przysłowie mówi że broń nie używana jest bezużyteczna.

AMP na wojów: Totalną niedorzecznością jest branie w ogóle pod uwagę zmiany jakiejkolwiek ponieważ to kwestia indywidualna a gra Helbreath to pomysł kogoś mądrzejszego niż ja czy Ty graczu drogi..poza Tym to kwestia indywidualna czy ktoś rzuca ampa na woja czy nie...to bardziej realizacja gówno zasad wymyślonych przez pyskaczy na serwerach zresztą usunięcie safe to też sugestia pyskaczy co w pvp mają problemy z dobiciem albo zabiciem wręcz w sytuacji 3 na 1 itd...

Exp Ogólnie pojęty: Zmiana wszelakich bonusów expa zarówno w Mass PT jak i normalnym PT z tego co wiem miała odbywać się z korzyścią dla gracza a nie ze szkodą. Rozumie chęć przywrócenia dobrego starego Solo Koksu ale nie rozumie i nie popieram zmniejszenia expa na mapie garden. Natomiast stwierdzenie obetnijmy exp na gardenie bo to nie ML/PL/IB/TOH itd mnie totalnie szokuje..Mało powiększenia rajt time o czwartek i tym samym skrócenia możliwości bezpiecznego korzystania z map EF/RH , obu gardenów i SV/DV to jest pomysł na ZMNIEJSZENIE EXPA na Gardenie...To ja się pytam czy garden jest gorszą czy też ma być gorszą mapą niż cała reszta? Okej Okej jeśli ktoś postanowi by tak było to ja wnoszę sugestię o zamknięciu tej mapy bo będzie totalnie bezużyteczna. Kończąc sprawę Expa zmiany na korzyść graczy tj. zwiększenie mnożnika expa na poszczególnych etapach rozwoju postaci akceptuję ale wszelakie zmiany na niekorzyść graczy w tym aspekcie traktuję jako osobisty interes ludzi którzy już wbili to co mieli wbić i teraz by chcieli być wyjątkowi xD

Questy i Eventy: Zgadzam się tutaj w 100% że GMowie mogliby w tym aspekcie gry zrobić dużo dużo więcej, zwłaszcza że nie robią puki co w nim w zasadzie nic poza zabawa z "summon eventem". Questy są zaś beznadziejnie słabe.

Hero Sety: Wymagania na Hero Sety zostały zdaje się zmniejszone chyba ze strona Neme podaje błędne informacje aczkolwiek uważam że obniżenie dalsze wymagań to kpina a sami wbijający przyznają mi rację jak wbiją je i zobaczą że inni robią to w bardzo szybkim tempie. Hero SET powinien wyróżniać gracza a nie czynić z niego ozdobę w WH.

P.S. Zwrócę tylko uwagę na odmienność poglądów różnych grup graczy i sugeruję aby żadna ze stron nie otrzymała pełnej aprobaty GMów oraz aby GMowie czytając przemyślenia graczy sami się dobrze zastanowili nad argumentami stron. Wspominam o tym z bardzo śmiesznego powodu który często używają Panowie z przeciwnego obozu iż odejdą bądź też stracą zainteresowanie serwerem jeśli się ich nie wysłucha lub też nie zrealizuje ich postulatów. Chciałbym objawić pewną prawdę w tej kwestii...otóż gracze z odmiennymi poglądami od waszych moi drodzy mogą zrobić DOKŁADNIE TO SAMO a was będzie połowa a na pewno mniej niż jest. Pozdrawiam.
Cytryna84! :)

Janusz_Pawlacz

Post autor: Janusz_Pawlacz » piątek 28 cze 2019, 04:51

Taki hype, taka reklama a serwer jest bardziej ograniczony słabo ustawiony tak jakby był niedokończony. To, że były stare konta pomogły ludziom wrócić, jest sporo nowych graczy lub takich, którzy długo, DŁUGO nie grali w ogole w HB. Badziewna strona(a właściwie dwie), które wymagają zmiany i przebudowy od podstaw. Stun na serwerze, nie tylko z bowa jest po prostu za duży, śmiesznym jest to, że mag przy 4 wojach STOI jak na parze. Co do ampowania wojów to jestem jak najbardziej przeciwny jakimś dziwnym "udogodnieniom" typu blokada AMPowania wojów. Ta mechanika była zawsze dostępna, zwykle biadolenie ze strony magów, nie chesz to nie ampuj i tyle. Ustawienia EXPa i DROPa to jakiś żart, zwykle drewniane tarcze z large mobów czy zbyt częste wysokie staty na itemach pokazują brak jakich kolwiek testów i poprawnego ustawienia. EXP w party powinien być bonusem, lecz nie zmuszać do grupowania, również widziałbym więcej pitów dla maga na mapach bitewnych. Balans huntzonów DV->SW i gardenów też pozostawia WIELE do życzenia. Brak zwiększonego expa uniemożliwia nowym graczom dogonienie high leveli przez co kończą gre szybko z braku motywacji lub braku ludzi do pomocy w expieniu. Wyłączenie Eventów (Battlefiled i Apo) to też kolejne kuriozum, GMT boi się dropa z HC czy TW w 2019 roku?! Również to jak wygląda balans dropu z Wyvern nie widzę sensu, że te mapy są wyłączone. Zdobycie Hero seta w obecnej sytuacji zajmie wieki, EK x 2 lub zmniejszenie wymogów mogłoby pomóc. Questy to rónież copy paste, z brakiem jakiegokolwiek przygotowania pod obecne ustawienia.

Doczekamy się pozytywnych zmian?

Shaeth

Post autor: Shaeth » piątek 28 cze 2019, 06:15

Server działa jak trzeba, ale też jestem zdania, że promocja kuleje. Strona jest taka sobie, konkretnego zaangażowania ze strony GMT w kierunku ciągłego ulepszania też nie ma. Exp po 161 na pewno nie jest x3 tak jak od 121, bo idzie zdecydowanie wolniej. Generalnie podpisuję się pod pierwszym postem, chociaż gra mi się przyjemnie. Nie zmienia to faktu, że dzisiaj potrzeba ciągłych usprawnień, bo na dłuższą metę w tej formie będzie po prostu nuda :)
Shaeth

Vartantul

Post autor: Vartantul » piątek 28 cze 2019, 07:19

Sheath exp solo jest x3 po 161 tylko bonusy z PT się zmieniają.

Hellious

Post autor: Hellious » piątek 28 cze 2019, 07:38

Zauważłem jedna zależność : jak sprawa dotyczy donate jest załatwiana na bierząco ... reszta się nie liczy - i nie pisze tego po złości.

Thilidric

Post autor: Thilidric » piątek 28 cze 2019, 08:31

Jako, ze GM1 gra w naszej ekipie to gwarantuje, ze bede mu suszyl glowe przy kazdej okazji :)

Shaeth

Post autor: Shaeth » piątek 28 cze 2019, 11:24

Wiem o tych bonusach, odkryłem to przez 20mln expa po osiągnieciu progu do zmiany tego bonusa :D. Niemniej, nie było o tym wcześniej wspominane.
Shaeth

ODPOWIEDZ