Sugestia - zachowajmy "stare" ustawienia

Sugestie dotyczące serwera
Bonek

Sugestia - zachowajmy "stare" ustawienia

Post autor: Bonek » czwartek 21 lut 2019, 21:15

Pojawia się spora ilość pomysłów/sugestii ze strony graczy (co mnie mniej niepokoi), ale niestety też cała masa nowych pomysłów ze strony Administratora (kimkolwiek jest), które znacznie bardziej mnie niepokoją. Dlatego moją sugestią jest zachowanie "starych" ustawień HB PL skoro ma to być reaktywacja tego serwera. Zgodzę się, że być może wiele ustawień na HB PL było złych, przestarzałych etc., ale myślę, że powinny zostać zachowane (przede wszystkim te najważniejsze, które charakteryzują serwer). Wszelkie wprowadzanie nowych skilli, mobów itp. kojarzy mi się niestety z lame serwerami (może niesłusznie).
W związku z czym, prosiłbym Administratora, aby w momencie uruchomienia serwera postarać się o jak najlepsze odwzorowanie poprzednich ustawień, a wszelkie pomysły / sugestie dot. zmian wprowadzać stopniowo i ewentualnie przegłosowywać je w postaci ankiet.
Korzystając z okazji, wspomnę, że np. pomysł likwidacji safe z ML i PL uważam za dalece nietrafiony (chociaż wielokrotnie utrudniało mi to upolowanie EKa). Poza tym, mam nadzieję, że nie będzie dostępnych barwników (dye) w kolorach "wściekły fiolet lub wściekły żółty".
Ancalentari

Awatar użytkownika
DaimonFreyy

Re: Sugestia - zachowajmy "stare" ustawienia

Post autor: DaimonFreyy » piątek 22 lut 2019, 01:36

Zgadzam się z Bonkiem (niestety :D ). HBRafi, nie oszukujmy się, było raczej ubogim serwerem ale serwerem z zajebistym klimatem. Nie potrzebowaliśmy wtedy jakiś nowych skiilli, pierdyliarda bajerów jak bindowanie itemów na postaci, nowy EK system, wymyślnych mobów i kolorowych map z nowymi pitami. Ok wprowadzajmy coś nowego ale bez przesady, odpalmy serwer na w miarę "starych ustawieniach" i potem z głową ewentualnie dorzucajmy coś nowego i przede wszystkim w oparciu o opinię innych graczy. Nie starajmy się z HB zrobić WoWa albo innego MMO.
Freestyle™

OnlyFlam

Post autor: OnlyFlam » piątek 22 lut 2019, 03:23

Amen, to ma być stare hbpl.

kaien

Post autor: kaien » piątek 22 lut 2019, 11:58

Wątpię aby pozostanie przy czystym klasyku było dobrym rozwiązaniem. Oczywiście jest do tego sentyment w jakimś stopniu, z dużym powodzeniem na tydzień czy tam miesiąc.
Myślę że trzeba rozwijać grę, jest mnóstwo pomysłów, nowych czy zaczerpniętych z innych serwerów i innych gier mmo. Sam mam ich mnóstwo jeszcze w głowie i rozpisanych na komputerze.
Zgodzę się z opinią że nie należy wprowadzać wszystko naraz, gdyż wprowadzało by to zamieszanie w głowie zarówno u nowych jak i starych graczach. Każdy nowy upgrade powinien być przemyślany, a czasami nawet powinno odbyć się referendum danego pomysłu.
Wracając do klasyku i osób nie zgadzających się z rozwojem. Dziwię się że po zmianie z 2.2 na 3.xx jeszcze gracie XD.
Osobiście powiem że nie chciałbym grać po tygodniu czy dwóch na serwerze z 15-30 ppl (jak przed wielkim downym parę lat temu). Każdy ogarnięty gracz sam wie i potwierdzi że całe ekipy graczy uciekły z hbpl doprowadzając go do upadku gdy powstał serwer Drafta i Szklany, który to oferował odrobinę więcej przyjemności (lepszy exp, drop rate) oraz trochę urozmaiceń wraz z częstymi aktualizacjami i z łataniem dziur gry.
Nie będę ukrywał że jak czytam obecną listę odzyskanych kont (~200), to 25% z nich są kontami alternatywnym głównych postaci. Sam wiem że wielu graczy zaloguje się raz czy dwa z sentymentu, w celu zerknięcia i rzucenia okiem co się dzieje, wytrwali napisz na globalu "siema" i jakieś /to do kolegi sprzed lat bo właśnie jest obecny.
Stali gracze (z innych serwerów, którzy obecnie są online np. Olimpia) pobiegają i poekują ale jak liczba PPL spadnie wrócą na serwer rozgrywany obecnie.
Dlatego też myślę że należy skierować się do nowych graczy, dać im fory na start oraz rozwijać grę aby zachęcić ich do pozostania oraz wygryść inne serwery odbierając im graczy.
Ostatnio zmieniony piątek 22 lut 2019, 12:15 przez kaien, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
DaimonFreyy

Post autor: DaimonFreyy » piątek 22 lut 2019, 12:10

@kaien

Ja osobiście nie gram :) jasne zdarzało mi się wejść na jakieś serwery draftów itp ale jakoś zupełnie mnie to nie jarało. Przeglądając to forum mam wrażenie, że co raz bardziej odchodzi się od początkowych zamiarów, czyli odpalenia serwera dla "emerytów" HB, a idzie się w stronę kolejnego cukierkowego lame serwera, który postoi przy dobrych wiatrach 2/3 miesiące. Nie oszukujmy się, nowych graczy nie przyciągnięcie do tej gry, a jeśli już to będzie ich 5 max 10%.
Freestyle™

Awatar użytkownika
Administrator
Administrator

Post autor: Administrator » piątek 22 lut 2019, 12:59

Hmmm o czymś nie wiem?? Nie czytałem jeszcze forum, ale widzę, że już pojawiają się jakieś wymysły. Od siebie dodam, że będzie to w 100% klasyczny serwer Helbreath z NOWOŚCIAMI ( serwer nie bedzie "lame serwerem)
Obrazek

Bonek

Post autor: Bonek » piątek 22 lut 2019, 17:51

@ wucek
Zmiana z wersji 2.2 na 3.51 (chyba) to jednak zupełnie coś innego :) Nie będę Cię przekonywał, bo raczej każdy z nas pozostanie przy swoim zdaniu. Chciałbym tylko uszczegółowić, że upadek HB PL spowodowany był pamiętnymi masowymi banami wlepionymi przez setha dla kilkudziesięciu osób (TP na Apo), a nie jak mówisz nowinkami z innych serwerów. Od tego momentu serwer się posypał. Serwery drafta i szklany (któryś z nich to był tzw. HB Broda o ile pamiętam) powstały po upadku HB PL.

@Admin
Właśnie o te nowości się rozchodzi :) A kwestia "lame serwa" jest chyba przez nas inaczej rozumiana. Nie chciałbym, żebyś odbierał mój topic jako atak, a wręcz przeciwnie, abyś to przemyślał (i tak zrobisz jak uważasz).
Ancalentari

Awatar użytkownika
WhoLeeGun

Post autor: WhoLeeGun » piątek 22 lut 2019, 18:50

Zgadzam sie , nie mowie zeby nie wprowadzac nowosci ,, ale moze nie wszystkie na raz , stopniowo i sukcesywnie dodawac nowosci ;)

Awatar użytkownika
Administrator
Administrator

Post autor: Administrator » piątek 22 lut 2019, 23:20

Bonek pisze:
piątek 22 lut 2019, 17:51
@Admin
Właśnie o te nowości się rozchodzi :) A kwestia "lame serwa" jest chyba przez nas inaczej rozumiana. Nie chciałbym, żebyś odbierał mój topic jako atak, a wręcz przeciwnie, abyś to przemyślał (i tak zrobisz jak uważasz).
Nie odbieram tego jako atak, chce właśnie abyście pisali swoje opinie. Może to też błąd z mojej strony, że nie opisałem nowych skilli, ale chodzi mi głównie o to, żeby "gospodarka" Helbreath znów ruszyła z czym wiążą się skille: salvaging i enchanting. Zapewne większość nie wie na czym to polega, ale dodając te skille, każdy wydropiony przez moba item zyska na wartości (od daggera aż po cape). Pomyślałem również o graczach, którzy pracują przed komputerem i jednocześnie mogą pograć w HB. Taming jest właśnie dla takich graczy dobrym skillem, a osiągnięcie 100% jest cięższe od wbicia manufacturing. Co do nowych stworków to Goblina podłapałem właśnie z innego serwera. Jest to mob bez pitu (odpowiednik Unicorn'a), występujący na mapach bitewnych. Moim zdaniem jest to małe, nic nieznaczące urozmaicenie, ale jednak coś nowego. Co do safe, to zostanie ono skasowane w 100%. Jest to niepotrzebny element gry. Po zmianie mapy, gracza przeteleportuje na losowego hexa w miejscu dawnego safe (uniemożliwi to zrobienie "boxa" jak i również ustawienie "linii" . Razem z postacią przeniosą się aktywne buffy np. AMP+INV+ZERK.

PS. NOWE SKILLE i GOBLIN to wstępna sugestia
Obrazek

Shaeth

Post autor: Shaeth » sobota 23 lut 2019, 01:38

Co do nowości to tez jestem za ale żeby nie było przekoloryzowania jak na Olimpii. Co do wersji to jednak mam nadzieje ze to oczywiscie bedzie 3.xx a nie 2.2 :)
Shaeth

ODPOWIEDZ